Cookie Consent by Free Privacy Policy website Filtrex - spolehlivé a výkonné filtry pro vinaře, potravinářství, výrobu nápojů, výrobu olejů, farmacii.
Blog  >  Speciální filtry D18 pro velkou zakázku do Číny

Speciální filtry D18 pro velkou zakázku do Číny

Největší trh světa je velkou výzvou pro naší společnost. Prozatím jsme do Číny dodali filtry na olej za jeden milión korun, plány jsou však daleko vyšší. Objem dodávek do Číny by mohl dosáhnout až 100 kusů filtrů za rok. Filtry čínské firmy používají převážně na filtraci řepkového oleje.

Pro čínský trh jsme vyvinuli úpravu filtru D18, neboť zákazník z Číny požadoval filtr včetně čerpadla. Filtr proto dostal podstavec, ve kterém je čerpadlo umístěno. Návrh designu inovovaného filtru udělalo brněnské studio Adam Design.

Před první dodávkou do Číny probíhalo asi čtyřměsíční jednání, které se týkalo hlavně provedení filtrů, použití filtrů a ceny filtrů.
Do této doby jsme do Číny poslali celkem čtyři zásilky, které obsahovaly celkem 7 filtrů. Jednalo se o jak filtry D11, tak o filtry D18, a celkové tržby za tyto výrobky přesáhly jeden milión korun. Zásilky posíláme výhradně letecky, doba dodání je zhruba jeden týden.

Náš zákazník je velmi spokojen s kvalitou filtrů, chce založit společnost, která se bude zabývat pouze prodejem našich výrobků v Číně. V současné době jednáme o smlouvě o výhradním prodeji v Číně přes tuto společnost, přičemž předpokládaný objem dodávek do Číny by mohl dosáhnout v prvním roce od podpisu smlouvy až 100 kusů filtrů.

Membránové čerpadlo, které je součástí filtru na olej pro čínský trh, nevyžaduje elektroinstalaci. Čerpání zajišťuje tlakový vzduch, na který se čerpadlo připojí. Výkon čerpadla se reguluje jednoduše regulačním ventilem na přívodu tlakového vzduchu do čerpadla. Konstrukce čerpadla je velmi jednoduchá, dá se snadno rozdělat a vyčistit a čerpadlo má dlouhou životnost.


6.5.2015

Reference