Cookie Consent by Free Privacy Policy website Filtrex - spolehlivé a výkonné filtry pro vinaře, potravinářství, výrobu nápojů, výrobu olejů, farmacii.

Filtrace podle odvětví

Výroba vína

Správná filtrace ve vinařství má za následek vína čirá a jiskrná, bez přítomnosti mikroorganismů a škodlivých kvasinek. Výkonnost celého procesu filtrace závisí na velikosti filtrační plochy, filtrační hmotě, viskozitě vína a rozdílu tlaku před a za filtrem. Filtry D 11 i D 18 nabízíme v různé výkonnosti podle počtu komor, v provedení se dvěma přívodnými i odvodovými kanály, díky čemuž může vaše vinařství dlouhodobě šetřit na energii.

Jaké filtry doporučujeme pro filtrace vína?

Pro filtrace vína doporučujeme filtry D 11 či D 18 v provedení s plastovými rámy, mezi které budou osazeny celulózové filtrační desky.

Výroba piva

Výroba piva se bez filtrace neobejde, od scezování při získávání sladiny po odstranění kalících látek po ukončení doby ležení. Výhodou filtrovaných piv je jejich čirost, koloidní stabilita i biologická trvanlivost. Naše deskové filtry D 11 a D 18 poslouží v jakékoliv fázi filtrace piva. Kladem je i energetická úspora díky dvoukanálovému provedení filtru, která spojuje všechny nabízené filtry.

Jaké filtry doporučujeme pro filtrace piva?

Pro filtraci piva doporučujeme filtry D 11 či D 18 v provedení s kovovými rámy, mezi které budou osazeny celulózové filtrační desky.

Výroba lihovin

Lihoviny, likéry, bylinné likéry, ovocné a jiné destiláty, rumy, whisky, brandy, koňaky, všechny tyto alkoholické nápoje umožňují filtry D 11 i D 18 filtrovat. Nabízíme je v různé výkonnosti podle počtu komor, v provedení se dvěma přívodnými i odvodovými kanály, díky čemuž může váš lihovar dlouhodobě šetřit na energii.

Jaké filtry doporučujeme pro filtrace lihovin?

Pro filtraci lihovin doporučujeme filtry D 11 či D 18 v provedení s plastovými rámy, mezi které budou osazeny celulózové filtrační desky.

Výroba nápojů

Minerální a stolní vody, ovocné šťávy a jejich koncentráty, limonády. Je-li vaším cílem výroba nealkoholického nápoje bez kalů, s dlouhou trvanlivostí a bez přítomnosti mikroorganismů, pak vám poslouží naše filtry D 11 i D 18. Kromě vysoce kvalitní výsledné tekutiny vám svým speciálním provedení pomohou ušetřit na energii, kterou na filtraci spotřebujete, a tím dlouhodobě snižovat vaše náklady na výrobu nápojů.

Jaké filtry doporučujeme pro filtrace nealkoholických nápojů?

Pro filtraci nealkoholických nápojů doporučujeme filtry D 11 či D 18 v provedení s plastovými rámy, mezi které budou osazeny celulózové filtrační desky.

Výroba olejů

Potravinářské oleje, které denně používáme, procházejí filtrací pro jejich dočišťování a regeneraci. Tuto filtraci mohou zaručit naše filtry.

Jaké filtry doporučujeme pro filtrace potravinářských olejů?

Pro filtraci potravinářského oleje doporučujeme filtry D 11 či D 18 v provedení s kovovými rámy, mezi které bude osazena polypropylenová filtrační tkanina.

Kosmetika a biochemie

Filtrace je součástí také výroby biochemických i kosmetických produktů, ať už se jedná o bylinné extrakty, tinktury, balzámy, gely, aviváže a tekuté prací prostředky. Také technická voda se získává precizní filtrací, kterou s energetickou šetrností umožňují filtry D 11 a D 18.

Jaké filtry doporučujeme pro filtrace při výrobě kosmetiky a biochemie?

Pro filtraci kosmetiky doporučujeme filtry D 11 a D 18 v provedení s plastovými rámy, mezi které budou osazeny celulózové filtrační desky.

Farmacie

Léčivé roztoky, infuse, séra, gely, tinktury, balzámy, substance a mnohá léčiva. Také při výrobě těchto důležitých produktů mohou posloužit naše filtry. Rovněž nejrozšířenější komodita farmaceutické produkce, technická voda, se získává precizní filtrací, kterou s energetickou šetrností umožňují filtry D 11 a D 18.

Jaké filtry doporučujeme pro filtrace ve farmacii?

Pro filtraci ve farmacii doporučujeme filtry D 11 či D 18 v provedení s plastovými rámy, mezi které budou osazeny celulózové filtrační desky.

Reference